Zvýšená fce štítné žlázy

autor: Anonymní dotaz 16.03.2012 12:09

Dobrý den,dozvěděla jsem se, že mám zvýšený hormon štítné žlázy. Je to totéž co zvýšená funkce štítné žlázy čili hypertyreóza? A jaké vedlejší účinky má užívání léků na vyrovnání hormonu? Je možné, že při užívání léku výrazně přiberu na váze? A dá se tento problém řešit i homeopatiky? dDěkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 16.03.2012 20:37
  Zvýšená funkce štítné žlázy (hypertyreoza) znamená zvýšení hormonu štítné žlázy. Hlavní nežádoucí účinek léků, které tuto hyperfunkci potlačují (tzv. tyreostatika), je útlum kostní dřeně - snížení tvorby červených krvinek, bílých krvinek, krevních destiček a z toho plynoucí důsledky - anémie, infekce, krvácivé projevy...Homeopatika jistě neublíží, ale nelze na ně spoléhat jako na jedinou léčbu.

Hypotyreóza patří do témat

Adresář

Poradna na téma Hypotyreóza

Diskuze na téma Hypotyreóza

 • 03.06.2012 14:06 štítná žláza

  Dobrý den,jsem po jednostranné operaci štítné žlázy,dg´E038Jiná určená hypotyreóza.Chtěla bych…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku